Mednarodni natečaj za umetnike invalide

Mednarodni natečaj za umetnike invalide

Muzej umetnosti in zgodovine japonskega mesta Toyohashi v prefekturi Aichi organizira natečaj za umetniška dela invalidov pod imenom The Third Time Toyohashi Brut Art Contest. Témi letošnjega natečaja sta dve, in sicer: 1. Prosta kategorija, 2. Globlji pomen potovanj.

Na natečaj se lahko prijavijo invalidi iz katerekoli države. Rok prijave je do 21.12.2021. Prijava je brezplačna, prijavite s prijavnim obrazcem. Udeleženci lahko sodelujejo z umetniškimi deli v 2D (npr. slika) ali 3D (npr. keramična skulptura) tehniki. Dovoljeno je eno umetniško delo na osebo, delo mora biti lastno in izvirno ter predtem ni bilo predmet sodelovanja na kakem drugem natečaju, torej prijavitelj mora biti lastnik avtorskih pravic.

Izbranih bo 100 izstopajočih in od tega 50 najboljših del, ki bodo naslednje leto razstavljena na Toyohashi Brut Exhibition razstavi. Podeljene bodo zlata, srebrna in bronasta nagrada, 3 posebne nagrade, nagrada guvernerja prefekture, nagrada župana mesta in 4 nagrade žirije.

Dodatne informacije so v brošuri tekmovanja.

Vabljeni k sodelovanju!