Spletni dogodek o spinalni mišični atrofiji

Spletni dogodek o spinalni mišični atrofiji

Revija Medicina danes je pripravila izobraževalni spletni dogodek, na katerem se je voditeljica Vesna Tomaževič pogovarjala s strokovnjaki  o življenju s spinalno mišično atrofijo (SMA). Zdravljenje tega obolenja je zelo spremenilo prognozo in življenje s SMA. Nevrologa izr. prof. dr. Damjan Osredkar in  doc. dr. Blaž Koritnik, prehranski strokovnjak dr. Evgen Benedik in fiziatrinja dr. Metka Moharić so spregovorili, kako zelo se je spremenila obravnava obolelih s SMA in kateri so, poleg zdravljenja osnovne bolezni z zdravili, glavni izzivi njihove zdravstvene oskrbe. Skozi zgodbe obolelih, tako odraslih kot tudi otrok, pa je bilo predstavljeno, kako se vsa ta nova dognanja preslikavajo v realno življenje.

Vabljeni k ogledu posnetka.