Skrb za možgane

Skrb za možgane

Teden možganov (v izvirniku Brain Awareness Week) je mednarodna akcija, ki se odvija tretji teden v marcu in med katero vsako leto organizacije širom sveta pripravijo številne izobraževalne dogodke, katerih namen je osveščanje laične in strokovne javnosti o osebnih in družbenih koristih raziskovanja živčevja.  SiNAPSA, Slovensko društvo za nevroznanost, s pomočjo drugih organizacij in posameznikov v tem tednu organizira številna predavanja, delavnice in okrogle mize. K tej akciji se je priključilo tudi Društvo distrofikov Slovenije.

V okviru tedna možganov smo organizirali predavanje »Skrb za možgane«, na katerem nam je nevrolog dr. Blaž Koritnik (predsednik društva Sinapse) spregovoril o tem, kako skrbeti za svoje možgane. Pri tem je predstavil znanstveno podprte napotke za zdravo življenje s poudarkom na skrbi za zdravje možganov. Napotki poudarjajo pomen tistega, kar preverjeno deluje in kar lahko storimo sami – združevanja zdrave prehrane z zadostno telesno, umsko in družabno aktivnostjo ter kakovostnim počitkom. Pomembno vodilo za zdrave možgane je  dobro počutje, zato so udeleženci predavanja v sproščenem vzdušju komunicirali na telesnem, čustvenem in miselnem nivoju.