Otvoritev likovne razstave članov društva

Otvoritev likovne razstave članov društva

Društvo distrofikov Slovenije
vas v sodelovanju z Društvom likovnikov Logatec
vabi na odprtje razstave Likovnih ustvarjalcev
Društva distrofikov Slovenije
z naslovom
»PRSTNI ODTIS«
v torek 30.Avgusta 2016 ob 19.00
v Stekleno galerijo, Športne dvorane Logatec,
Šolska pot 4a, Logatec

Med seboj smo si podobni, pa vendarle ni dveh enakih na svetu. Enako je z našimi prstnimi odtisi. Njihove vmesne svetle barve, intenzivno nasičene s pigmenti, oko zlahka privedejo do radovednosti in k razvijanju domišljije, le da, skupaj s prepoznavnostjo vijačnic, vzdržujejo pomenski naboj. Če na hitro pogledate na prstne odtise: na kaj vse vas spominjajo? Mene v prvi vrsti na galaksije, vodni vrtinec, peščeni vihar, ozvezdje s središčem na epicenter – črno luknjo – Srce. In vesela sem, da so se s to idejo z lahkoto poigrali tudi vsi udeleženci na naših srečanjih.
Likovna dela Beti Lunder, Matjaža in Nataše Bartol, Jožeta Kovačiča, Urške Grahek, Aleša Kolmana, Vere Brnadič in Fani Trunkelj vabijo na vrt s potmi, ki se kot labirint razvijajo iz ene v drugo. To pa zato, ker šele, ko se boste izgubili v njihovih delih, se boste lahko skupaj z njimi tudi našli.
Če mislite, da smo majhni – ste se zmotili; naša vesolja domišljije so vredna vaše radovednosti, kjer smo pustili svoj odtis.
Zapisala : Saška Strnad, mentorica Likovnih snovanj Društva distrofikov Slovenije