Internetni šahovski turnir za distrofike

Internetni šahovski turnir za distrofike

Z veseljem vas obveščamo, da partnersko društvo distrofikov iz Slovaške (OMD) organizira internetni šahovski turnir OMD Dystro Ope-net 2018. Turnir je prvenstveno namenjen distrofikom, vendar je vsak šahovski igralec invalid dobrodošel, da na turnirju sodeluje. OMD organizira turnir že devetič. Od šestega turnirja dalje pa na njem sodelujejo tudi invalidi izven Slovaške. Namen turnirja je omogočiti sodelovanje na skupnih šahovskih turnirjih vsem igralcem z visoko stopnjo invalidnosti.

Zaradi posebnega komunikacijskega portala lahko igrate partijo šaha tudi, če ne govorite istega jezika kot vaš nasprotnik. Pravila in druge informacije o turnirju najdete v angleškem jeziku na spletni strani: www.sachomd.sk/en/articles/omd-dystro-ope-net-2018

Turnir se začne 16.1.2018 in traja do 18.3.2018 (9 tednov v 9 krogih). Registracija se začne 18. decembra 2017, prijaviti pa se bo mogoče do 8. januarja 2018.