Uspeh slovenskih balinarjev

Uspeh slovenskih balinarjev

Na nedavnem odprtem prvenstvu Sardinije v dvoranskem balinanju (boccia), ki je štelo za evropski pokal, je Matjaž Bartol v posamični konkurenci osvojil tretje mesto, kar je prva kolajna na mednarodni ravni slovenskega parašporta v tej panogi. Veliki uspeh je zadnji dan tekmovanja Matjaž dopolnil še v paru z Natašo Bartol, saj sta bila med dvojicami druga. Boljši od njiju je bil le ruski par. Na tekmovanju je nastopil tudi Jakob Škantelj, a se zaradi težav z rampo, ki mu omogoča igranje, ni prebil v izločilne boje. »Ponosna sem na ekipo, ki je dala vse od sebe in se je kljub številnim organizacijskim nevšečnostim hrabro bojevala do konca« je povedala trenerka Anja Špehonja, selektorka reprezentance Maja Bobnar pa je poudarila, da sta jim kolajni dali »nov zagon za prihajajoče izzive«. Med njimi je zagotovo tudi boj za uvrstitev na paraolimpijske igre v Tokiu leta 2020. (članek je objavljen v reviji Zarja, letnik IV, št. 45, 6.11.2018). Našima članoma Matjažu in Nataši Bartol iskreno čestitamo in jima želimo še veliko uspehov na prihodnjih tekmovanjih!