Vabilo na ekskurzijo HE Brežice

Vabilo na ekskurzijo HE Brežice

Vljudno vas vabimo na ekskurzijo v Krško na ogled družbe Gen ter Hidroelektrarne v Brežicah.
KDAJ: četrtek, 5. 12. 2019 ob 10:00 uri
KJE: družba Gen Krško ter HE Brežice

Ogledali si bomo podjetje Gen energija in predstavitev pridobivanja električne energije in posredovanja le te. Za tem sledi ogled HE Brežice, ki je četrta hidroelektrarna na reki Savi. Vodiči nas bodo popeljali na ogled in nam opisali potek gradnje in umeščanja v prostor, razložili delovanje elektrarne. Namen ekskurzije je spoznavanje oziroma predstavitev delovanja, pridobivanja in oskrbe električne energije.

Program:

  • 9:45 zbor pred družbo Gen – svet energije, ogled se začne ob 10:00 in traja do 12:00.
  • 12:30 kosilo v gostilni Štirica v Krškem, po končanem kosilu in druženju se odpravimo proti Brežicam.
  • 14:00 obisk HE Brežice, ki bomo cca 1 uro. Ekskurzija se zaključi okoli 15:00 ure.

Vsi prostori so dostopni za obisk z invalidskimi vozički.

Zaradi lažje organizacije ekskurzije se je potrebno prijaviti do ponedeljka, 25. 11. 2019 in sporočiti morebitno potrebo po organiziranem prevozu na elektronski naslov tea.cernigoj@drustvo-distrofikov.si, oziroma po telefonu na številko: 01/ 47 20 554.