SNG Drama bere za ranljive skupine

SNG Drama bere za ranljive skupine

Čeprav se strogi ukrepi, ki nam jih je prinesla epidemija novega koronavirusa počasi rahljajo, bo previdnost še nekaj časa nujna tudi na kulturno-umetniškem področju in še posebej za najranljivejše člane naše družbe. Zato so se v SNG Drama Ljubljana odločili, da njihovo umetniško platformo “Drama bere za ranljive skupine”, ki je zaživela v tem času, razvijajo tudi v prihodnje ter ji sproti dodajajo vedno nove zvočne posnetke branj igralk in igralcev ansambla Drame. Kot je dodala Gaja Pöschl in SNG Drama Ljubljana: “Tako upamo, da bomo lahko z igralsko doživetimi interpretacijami poezije, proze, dramatike in drugih besedil vsaj malo pomagali odvrnili pozornost od vsakdanjih skrbi, dokler se ne bomo mogli spet varno srečati v živo. Naj nas v teh dneh povezuje in razveseljuje tudi lepa umetniška beseda.”

Posnetke je moč najti na tej povezavi:
https://www.drama.si/o-drami/druzbena_odgovornost/drama-bere-za-ranljive-skupine