Obnovitvena rehabilitacija po novem?

Obnovitvena rehabilitacija po novem?

Za invalide je ena pomembnejših pravic – pravica do obnovitvene rehabilitacije. Ta jim omogoča, da kljub težji gibalni oviranosti vzdržujejo psihofizično kondicijo in pripomore k upočasnitvi napredovanja obolenja, predvsem pa preprečuje nastanek sekundarnih zapletov invalidnosti. Tokrat bomo opozorili predvsem na zaplete, ker skupinska obnovitvena rehabilitacija ni urejena z ustrezno zakonodajo. Zakaj je Računsko sodišče zahtevalo začetek postopka za oceno ustavnosti in kaj se zdaj pričakuje?

Kako bosta obnovitvena rehabilitacija invalidov in zdravstveno letovanje otrok in mladine urejena po novem, kako se bo to uresničevalo v praksi in kako to sprejemajo uporabniki – o vsem tem predsednica Društva distrofikov Slovenija Mateja Toman, generalna sekretarka Zveze prijateljev Mladine Breda Krašna in predsednik Zveze paraplegikov Slovenije ter državni svetnik Dane Kastelic. Celotno oddajo lahko poslušate, če kliknete TUKAJ.