Srečanje ob Svetovnem dnevu ALS

Srečanje ob Svetovnem dnevu ALS

Ob svetovnem dnevu ALS vas vabimo v ponedeljek 21. junija 2021 ob 17. uri na zoom predavanje Novosti glede zdravljenja ALS.

Društvo distrofikov Slovenije (Odbor za ALS) in Tim za ALS Kliničnega instituta za klinično nevrofiziologijo UKC Ljubljana vas vljudno vabita na srečanje ob svetovnem dnevu Amiotrofične lateralne skleroze. Na dogodku bodo predstavljene naslednje teme:

  • Zdravila: TUDCA, natrijev fenilbutirat, riluzol v raztopini (Teglutik)
  • Preskušanje učinkovine masitinib
  • Več načinov vstavljanja hranilne cevke (PEG, RIG, PIG)
  • Nov predlog diagnostičnih kriterijev

Na srečanju bodo sodelovali: nevrolog prof. dr. Janez Zidar, univ. dipl. biopsihologinja  Sara Kadenšek in dipl. med. sestra Mojca Lukša, vsi iz Inštituta za klinično nevrofiziolgijo UKC Ljubljana. Po predstavitvah bodo predavatelji na razpolago za vsa vaša vprašanja.

Prosimo vas, da svojo udeležbo sporočite na e-naslov andreja.sustar@drustvo-distrofikov.si. Po prijavi vam bomo na vaš e-naslov poslali povezavo do srečanja.