Prvaka med šahisti distrofiki za leto 2021 sta Grega in Tatjana

Prvaka med šahisti distrofiki za leto 2021 sta Grega in Tatjana

Posamično državno šahovsko prvenstvo distrofikov za leto 2021, je v ženski konkurenci, tako kot za leto 2020, osvojila Tatjana Strmčnik (5 točk), medtem ko si je moško titulo z osvojenimi 7 ½ točke po nekaj letih znova priigral Gregor Žargaj. Prvenstvo je drugo leto zapored potekalo v Centru za izobraževanje, rehabilitacijo in usposabljanje Kamnik (CIRIUS Kamnik), in sicer od 30.7. do vključno 1.8. letos. Tudi tokrat so ženske in moški igrali v skupni konkurenci, razglasitev uvrstitev in podelitev priznanj pa je bila ločena za žensko in moško kategorijo. Prvenstva se je udeležilo skupno 19 šahistk in šahistov. Tekmovanje je bilo organizirano pod okriljem Zveze za šport invalidov Slovenije – Slovenskega paralimpijskega komiteja (Zveza ŠIS-SPK), izvedlo pa ga je Društvo distrofikov Slovenije. Na prvenstvu je sodil šahovski sodnik Marjan Butala, organizator in izvajalec tekmovanja pa sta v skladu s priporočili NIJZ in drugimi pristojnimi organi poskrbela, da so bili upoštevani vsi ukrepi za preprečevanja širitve korona virusa oziroma preverila vse prisotne glede PCT protokola.

Šahovsko prvenstvo distrofikov je s pozdravnimi besedami 30.7. otvorila predsednica Društva distrofikov Slovenije Mateja Toman. Prvenstvo je bilo odigrano po Švicarskem sistemu – osem kol, z po 30 minut na igralca. Po vseh odigranih partijah je drugo mesto med dekleti osvojila Fanika Trunkelj (5 točk, a slabši Bucholz), tretje pa je po skoraj petnajstletni odsotnosti s tekmovanj osvojila Dragica Kokol (4 točke). Drugo mesto v moški konkurenci je s sedmimi točkami osvojil Ciril Lužner, tretje pa s 5 ½ točke Goran Habjanič. Ob zaključku tekmovanja je šahiste v imenu Zveze ŠIS-SPK pozdravil in čestital Žiga Kobaševič, najboljši trije v obeh konkurencah pa so poleg praktičnih nagrad prejeli tudi medalje.