Mojca in Marjan nova šahovska prvaka

Mojca in Marjan nova šahovska prvaka

Posamično državno prvenstvo distrofikov v šahu za leto 2022 se je po dveletnem premoru ponovno odvilo v Izoli, med 25. in 27. marcem.  V ženski konkurenci je naslov najboljše osvojila Mojca Sušec (7 točk), drugo mesto lanska zmagovalka Tatjana Strmčnik (6 točk) in tretje Fanika Trunkelj (5 točk) . Med moškimi je titulo najboljšega osvojil Marjan Klemenčič (7 točk), drugi je bil Mateo Šeparovič (6,5 točk) in tretji Nejc Župan (6 točk). Prvenstvu je sodil šahovski sodnik Marjan Butala.

Prvenstva se je udeležilo 13 šahistk in 27 šahistov. Ženske in moški so igrali v ločeni konkurenci. Prvenstvo je bilo odigrano po Švicarskem sistemu, moški so odigrali osem kol, ženske 7 kol, oboji po 30 minut na igralca, z dodatkom 3 minute za igralce, ki potrebujejo pomoč pri premikanju šahovskih figur. Tekmovanje je bilo organizirano pod okriljem Zveze za šport invalidov Slovenije – Slovenskega paralimpijskega komiteja (Zveza ŠIS-SPK) in v njihovem imenu je prvenstvo otvoril in vsem prisotnim zaželel dobrih partij Žiga Kobaševič. Po vseh odigranih partijah je bila slovesna razglasitev rezultatov, kjer smo se spomnili tudi na pokojnega, dolgoletnega organizatorja društvenih šahovskih tekmovanj, Iva Jakovljeviča. Najboljši trije šahisti v obeh konkurencah so poleg praktičnih nagrad prejeli tudi medalje, k dobremu vzdušju pa je pripevalo tudi čudovito pomladno vreme.