Pomisli, predno (za)parkiraš

Pomisli, predno (za)parkiraš

Vozniki invalidi so (lahko) na poti sami in za vstop/izstop iz vozila potrebujejo določen prostor, predvsem težje gibalno ovirani, ki potrebujejo prostor za dvigalo (zadnje ali stransko) v prilagojenem kombi vozilu. Tako se voznikom invalidom prepogosto dogodi, da parkirajo pravilno, ko pa se vrnejo na parkirišče, pa je nekdo ignoriral rumeno črto in parkiral preblizu avtomobila ter tako onemogočil vstop v vozilo.

V Društvu za mobilnost invalidov MOJA POT s projektom »Pomisli, predno (za)parkiraš«  želijo širšo javnost opozoriti na problematiko in s kampanjo pozitivno prispevati h kulturi parkiranja. V okviru projekta so  posneli promocijske videe z znanimi osebnostmi, v katerih so predstavili problematiko nepravilnega parkiranja in pomen širših parkirnih mest za invalide.

Vabimo vas k ogledu štirih video spotov na YouTube kanalu.