Žavcarjev vrh – GOGO pohod

Žavcarjev vrh – GOGO pohod

VABIMO VAS NA POHOD:

ŽAVCARJEV VRH (915 mnm)

SOBOTA, 17. junija 2023

Zborno mesto za GOGO – CŠOD Škorpijon, Veliki Boč 31a, 2353 Sv. Duh na Ostrem Vrhu

Štart pohoda je ob 9. uri!

 

Opis dostopa:

iz Maribora ali Dravograda se peljete po glavni cesti Maribor – Dravograd do vasi Spodnji Slemen, nato po lokalni cesti proti Sv. Duhu na Ostrem vrhu. Po približno 6 km vožnje po dolini potoka Bistrica vas kažipot usmeri desno v zaselek Veliki Boč.

Opis poti pohoda:

Pot nas bo vodila dva kilometra po asfaltu in dober km po makadamu, po isti poti se tudi vračamo.

Žavcarjev vrh se nahaja severno od reke Drave na pobočjih Kozjaka. Izpred koče (863 mnm) je lep razgled proti vzhodu, jugu in zahodu; razgled proti severu zakriva Žavcarjev vrh, z njega ni razgleda, ker je poraščen.

V koči na Žavcarjevem vrhu boste lahko dobili topel obrok: en par klobas s krompirjevo solato, gobova juha, jota brez mesa ali z vratovino. Na voljo bodo tudi sladice.

Prijave se zbirajo do PETKA, 9. junija preko spletne e-prijave (pritisni nanjo!) ali pisne s prijavnico!

Prevoz:

Prosimo, da na prijavnici jasno označite vrsto prevoza: lasten, organiziran s kombiji ali koriščenje avtobusnega prevoza. Avtobusni prevoz je samo za »«hodeče«. Odhod iz Domžal je ob 6.30 uri, izpred Koloseja ob 6.50 uri.

Prosim vas, da organizatorju javite svoj namen čim prej, da lahko organizirajo spremljevalce, prevoz …

Število prostih mest je omejeno, zato morate počakati na potrditev organizatorja, da bo vaša prijava za pohod sprejeta. S prejetjem potrditve boste zagotovo vedeli, da je vaša prijava uspešno oddana in da se boste lahko udeležili pohoda. Pohodniki, ki rabijo prevoz s kombijem, bodo izvedeli uro odhod dva 2 dni prej.

Odjavo obvezno sporočiti vsaj tri 3 dni pred pohodom.

Pohod bo izveden samo v lepem vremenu – morebitno odpoved bo organizator javil najkasneje en dan prej.

V kolikor imate še kakšno vprašanje, pišite na e-naslov: gogo@pzs.si ali na gsm: 031 536 573 – Stojan.

 

Planinski pozdrav!!!