O kliničnih študijah

O kliničnih študijah

Vabimo vas na predavanje

O KLINIČNIH ŠTUDIJAH,

v sredo, 14. februarja 2024, ob 17. uri, preko zoom aplikacije.

 

Program predavanja:

  • Osnove o kliničnih študijah

       Mojca Šelih, mag. farm., vodja terapevtskih področij pri podjetju Roche 

  • Klinične študije v praksi

       doc. dr. Lea Leonardis, dr. med., Klinični inštitut za klinično nevrofiziologijo, UKC Ljubljana 

  • Razprava

 

Na področju redkih bolezni smo deležni izjemnega napredka, v ospredju je razvoj novih zdravil in zdravljenj. Razvoj je zahteven proces, sestavljen iz več delov. Klinične študije so le en del tega procesa. Na predavanju bosta predavateljici pojasnili, kaj so klinične  študije, zakaj so pomembne, o prednostih in tveganjih, kakšni so izgledi njihovega izvajanja v Sloveniji, kako se lahko slovenski oboleli vključujejo v tuje klinične študije in ostalo. Ob koncu predstavitve bosta odgovarjali na vaša vprašanja, ki jih lahko posredujete tudi vnaprej na naslov andreja.sustar@drustvo-distrofikov.si .

*   *   *   *   *   *   *   *   *

Prosimo vas, da svojo udeležbo sporočite na e-naslov andreja.sustar@drustvo-distrofikov.si. Po prijavi vam bomo na vaš e-naslov poslali povezavo do dogodka in navodila za sodelovanje.

Prisrčno vabljeni!

 

Dogodek poteka s podporo podjetja Roche, farmacevtska družba d.o.o.