Končano šahovsko prvenstvo distrofikov 2017

Končano šahovsko prvenstvo distrofikov 2017

Od petka 7. do nedelje 9. aprila 2017 je v čudovitem ambientu Doma dva topola potekalo državno prvenstvo v šahu za distrofike. Šahisti so turnir odigrali igrali po švicarskem sistemu 8 kol v skupni konkurenci ženske in moške. Razglasitev pa je bila ločena za ženske in moške. Vsak igralec je imel na voljo 30 min za razmišljanje in še dodatne 3 min, če je imel šahist pomočnika za premikanje figur.  Vsi udeleženci so po zaključku tekmovanja prejeli priznanja Društva distrofikov Slovenije, prvi trije moški in ženske pa medalje Zveze za šport invalidov Slovenije – Paraolimpijskega komiteja in praktične nagrade društva.  Turnirja, ki ga je uspešno vodil sodnik Marjan Butala, se je udeležilo kar 32 šahistov, in sicer 23 moških in 9 žensk.  Pri moških je postal prvak Gregor Žargaj, ki je dobil kar vseh 8 partij, drugo mesto je zasedel Nejc Župan z osvojenimi 6,5 točk, tretje pa Marjan Klemenčič z 6 točkami. Med šahistkami je bila najuspešnejša Mojca Sušec, sledili pa sta ji na drugem mestu Tatjana Strmčnik in na tretjem Lidija Roškar. Kompletne rezultate si lahko ogledate tukaj, utrinke z tekmovanja pa tukaj.